Warszawa jest moim rodzinnym miastem, którego odbudowę po zniszczeniach wojennych i życie warszawiaków mogłam obserwować codziennie - rosłam razem z nim.

       Z miłości do mojego miasta zostałam przewodnikiem miejskim po Warszawie, a ponieważ lubię wędrować po Polsce jestem też przewodnikiem terenowym po woj. mazowieckim i świętokrzyski, oraz po Kampinoskim Parku Narodowym.

     Z wykształcenia jestem magistrem turystyki i dyplomowanym varsavianistą. Mam uprawnienia instruktora przewodnictwa PTTK, pilota wycieczek, wychowawcy kolonijnego i animatora czasu wolnego.

       Pokazuję  "warszawski dzień"  tak, żeby nie zanudzić – także z mapą i ołówkiem w ręku.  Prowadzę nie tylko po ulicach miasta, ale także przybliżam swoim gościom najważniejsze warszawskie wnętrza - jestem rekomendowanym przewodnikiem po Wilanowie, certyfikowanym po Zamku Królewskim, Muzeum Fr. Chopina i Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Archidiecezji Warszawskiej. 

         Decyzją Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego grupy zorganizowane na teren Gór Świętokrzyskich mogą wejść tylko z licencjonowanym przewodnikiem świętokrzyskim - zapraszam do współpracy!. Oprócz Warszawy i "...w górach jest wszystko co kocham!" .

    Oprowadzam grupy szkolne, przedszkola, zakłady pracy i osoby prywatne. Pomagam w przygotowaniu programu.

Zapraszam do wspólnego poznawania  Warszawy, Mazowsza i Gór Świętokrzyskich!!!

Dorota Wójcik - licencjonowany przewodnik warszawski oraz terenowy po woj. mazowieckim i świętokrzyskim